štvrtok 17. marca 2016

ZA NÁROD A UMENIE

     Ako pomaly končiaci študent scenáristiky/dramaturgie myslím predovšetkým na svoje budúce úspechy a počínanie si vo fachu. Už teraz uvažujem nad projektmi, ktoré by mi mali zaistiť uplatnenie a svetlú budúcnosť v televízií, rozhlase, či nebodaj právoplatné miesto TV/film tvorcu na stránke Československej Filmovej Databázy. V koži potencionálneho kožmejkera televíznej zábavy orientovanej pre náš trh, prinášam koncept na jedinečnú celodennú šou pre VŠETKÝCH (malých i veľkých) zatiaľ aspoň takto - cez blog.

Vzhľadom na rozmach dekadentnej a tupej zábavy, plnej urážok, neopodstatneného násilia na deťoch, ženách, zvieratách, starcoch, rastlinách, no i sexu, drog, ochotníckych hercov, bezbožnosti a absolútnej absencie patriotizmu, som sa rozhodol priniesť námet k očakávanému smerovaniu v kultúrnej oblasti pre všetky vekové kategórie. Už sa viac nemusíte hanbiť za to, že máte doma zapnutý televízor! Prichádzajú totiž Kotletubbies! A to 24 hodín denne na každom dostupnom kanáli v našej Ríši!

Zoznámte sa so štvoricou rozkošných plyšáčikov bojujúcich za to, čo je správne a ideálne pre krajinu plnej pahorkov, potôčikov, zelene s vždy modrou oblohou bez mráčika! Vďaka nenásilne didaktickým dialógom (namierených zväčša proti hrozbe prieniku iných bytostí na ostrovček radosti, debatky o nutnosti vlastniť strelnú zbraň a nosiť ju všade so sebou a pod.), jednoduchým situáciám (spievanie pri táboráku z kníh od Orwella, stavba ostnatých plotov okolo hranice rozprávkovej krajiny, kántrenie všetkého, čo má inú farbu ako štyria hlavní hrdinovia...) sa pri sledovaní môžu učiť hlavne najmenší (cieľovka sú samozrejme i dospelí a holohlavý dorast, avšak náročnosť dospelého diváka so sklonmi k pravicovému extrémizmu, xenofóbií, rasizmu, homofóbií a iným prejavom nenávisti, vo všetkej úcte pokladám za rovnako vyvinutú, ako u trojročného decka). 

Hereckú skupinku by mal viesť skúsený Rasťo Rogel ako červenučký ROGI, spevácka hviezdička programu. Pomáhajú mu veselý brat samotného vodcu KOTI s verným priateľom a miestnou "mlátičkou" MAGIM. Dozor nad ich roztomilým vyčíňaním preberá najskúsenejší z nich, starý dobrý JÁN CUPER - bielovlasý mudrc a odveký križiak za to, čo je vhodné a primerané (ako napríklad sadnúť za volant najebaný jak štolverka). Morálne lúče nad obzor sýto-farebnej komunity, prináša nikdy nezapadajúce slniečko v podobe ich usmievavého Vodcu. Ten v šou figuruje predovšetkým ako symbol Božstva, ku ktorému sa postavičky modlia.

Mecenášom projektu by sa mal stať podľa môjho skromného odporúčania jediný a ozajstný kajnšmetke audiovizuálnych diel v Ríši - pán Peter Krupa spolu s asistentom, rovnocenným znalcom zábavy (verejnosti neznámym) Dušanom Dušanom, ktorý to celé berie športovo. 
Na rozvoji tohto projektu si dám záležať. Vidím v ňom totiž veľký a mimoriadny potenciál, keďže podobného formátu na Našom Slovensku nieto! 
Záverom, dúfam, že sa mi tento sen podarí v dohľadnej dobe rozvinúť viac, zrealizovať a napokon ním vymyť mozgy i posledným kaviarenským intelektuálom, tým sfetovaným,anarchistom s neusporiadaným myslením a nulovými pro-národnými hodnotami, vzdelaním a rozhľadom, ktorí sa pomaly, ale isto stavajú do role nepriateľa tejto Bohom požehnanej krajiny. 

s úctou mne vlastnou M.S.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára